Co i jak?

Książki film i teatr

Dodaję wpisy na temat książek, które przeczytałam, nie znajdziecie tu jednak dogłębnych analiz. Wspominam o tym, co na mnie zrobiło wrażenie, a innych spraw, które dla kogoś innego będą ważne, mogę zupełnie nie poruszyć. Piszę głównie o tym, co chciałabym zapamiętać, albo o czymś, co pozwoli mi przypomnieć sobie książkę po latach.

Książkom towarzyszą oceny. Skala ocen jest taka jak w biblionetka.pl, tam zresztą mam profil i na podstawie ocenionych książek otrzymuję rekomendacje. Wybierając kolejne pozycje do przeczytania nie trzymam się ściśle rekomendacji, są one dla mnie sugestią, a nie wyznacznikiem, jednak dzięki nim poznałam wiele  książek, na które bez tego nie zwróciłabym uwagi. Mam też profile w innych serwisach książkowych, jednak rekomendacji biblionetkowych, jak dotąd, nic nie przebiło. Skala ocen jest szkolna.

Z filmem i teatrem jest podobnie – zapisuję wrażenia, aby móc je sobie potem po części odtworzyć.

Okładki i plakaty pochodzą zazwyczaj ze stron dystrybutorów, kin i teatrów.

Zdjęcia

Należę do osób, które lubią robić zdjęcia, ale niekoniecznie robią to dobrze. Daleko mi do profesjonalnych fotografów, jednak staram się, aby były one jak najlepsze w granicach moich możliwości. Staram się dobrać je tak, aby były ciekawe i jak najlepiej pokazywały temat. Zdarza się, że zdjęcie nie wyszło rewelacyjnie, ale przedstawia coś ciekawego, czasem, mimo wszystko, decyduję się je umieścić. Kolejne tematy pozwalają mi liznąć innego rodzaju fotografii. Najczęściej umieszczam tu foty własne, jeśli jednak pojawia się zdjęcie innego autorstwa, to jest wyraźnie napisane.

Nalewki

Nalewki nastawiam od kilku lat i ciągle odkrywam coś nowego. Do niektórych wracam po kilka razy, a z innymi eksperymentuję. Robię więc notatki z fotkami, żeby kiedyś łatwiej odszukać przepis. A może też chcecie nastawić nalewkę? To świetna zabawa, szczególnie, że potem następuje degustacja. Nalewki mogą być również cenionym prezentem albo dodatkiem do prezentu, o ile traficie w gust obdarowanego.

Dodam, że nikogo nie namawiam do picia alkoholu, a także polecam sprawdzić, czy składniki, szczególnie ziołowe, nie zaszkodzą Wam. Wyciągi z niektórych ziół wpływają również na działanie leków, tak jest np. w przypadku dziurawca. Jeśli tylko macie wątpliwości, bierzecie leki, macie dolegliwości, sprawdźcie, czy nie będzie jakiejś interakcji. Jeśli chcecie taką nalewkę komuś sprezentować, również upewnijcie się, że mu nie zaszkodzi.

Dzierganie

Po latach wróciłam do dziergania i na pewno w jakimś stopniu będę o tym wspominać. Pojawią się foty, porównania włóczek, będę się chwalić tym co zrobiłam. Po więcej zapraszam na mój profil na Instagramie i Facebooku 🙂

Komentarze

Chciałabym, aby mój blog był miejscem przyjaznym, dlatego nie godzę się na spam, wpisy obraźliwe, rasistowskie i promujące wrogie ludziom ideologie. Natomiast zapraszam do dyskusji, kontaktu przez formularz lub facebooka, przyjmę również konstruktywną krytykę i dobre rady.

Prawa autorskie

W zasadzie powinno to być oczywiste, ale mimo to wspomnę o tym. Do wszystkiego, co jest w necie, ktoś, gdzieś ma jakieś prawa. Nawet jeśli utwór jest w domenie publicznej, to są przepisy, które to regulują. Jeśli chcesz skorzystać z czegoś, co umieszczam, najlepiej zapytaj, aby nie narażać się na niepotrzebne kłopoty.

Dodaj komentarz