Bestseller – Joanna Opiat-Bojarska

BestsellerProgramy typu talent show są obecne w telewizji od dłuższego czasu. Joanna Opiat-Bojarska wykorzystała ten motyw do stworzenia powieści kryminalnej, choć umieściła jej akcję w branży dotąd niezbyt intensywnie eksploatowanej przez media. Kobieta, która padła ofiarą zabójcy była laureatką takiego programu, a jedną z nagród było wydanie jej książki. Zanim jednak Emilia na dobre zagościła w gronie poczytnych autorów, ktoś pozbawił ją życia.

Policjanci będą mieli poważny problem. Życie Emilii Sienkiewicz nie obfitowało w medialne skandale, nie było też zbyt wielu osób, które mogły rzucić światło na jej losy. Każdy rozpoczęty wątek prowadzi na manowce. Pech chce, że Burza ma problemy osobiste, a Młody przeciwnie, jego związek kwitnie i absorbuje go całkowicie. Jedno i drugie dodatkowo komplikuje śledztwo.

Bestseller to książka, gdzie akcja skupia się mocno na śledztwie oraz sprawach osobistych i służbowych policjantów. Nie ma zbyt wielu dygresji, obserwacji społecznych, rozbudowanych wątków pobocznych, nie licząc spraw sercowych obu kolegów. Jednym z ciekawszych drobiazgów było rozpoznawanie sprawców przez porównanie budowy ciała i ruchów za pomocą nagrania. Takie kulisy bardzo lubię.

Jest to wymarzona powieść dla osób, które lubią skupić się wyłącznie na zagadce bez zapuszczania się w zakamarki wyobraźni i umysłu autora. Trochę mi tych pobocznych spraw brakowało. Choć śledztwo jest całkiem przyjemnie opisane i czyta się dobrze, jest to jedna z tych książek, które dają nieco rozrywki, a potem się o nich zapomina.

Wydawnictwo: Czarna Owca, 2016
Forma wydania: ebook
Liczba stron (papier): 368

Dodaj komentarz