Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Wizyta w Szczecinie to już przebrzmiała przeszłość (kwiecień, z okazji Dnia Mózgu), chcę jednak zostawić jakiś ślad z tego wyjazdu ze względu na odwiedziny Zajezdni Sztuki, czyli Muzeum Techniki i Komunikacji. Zlokalizowane jest ono w dawnej zajezdni tramwajowej (marzy mi się, żeby i nasze zabytkowe zajezdnie zostały w tak fajny sposób zagospodarowane). W dwóch halach przygotowano ekspozycje różnego typu pojazdów od tramwajów po rowery. Uczta dla wielbicieli! Poniżej na dowód kilka fotek.

Od razu przy wejściu możecie spróbować swoich sił i podnieść malucha za pomocą dźwigni.

Przy wejściu witają gości pojazdy wojskowe.

Niektóre pojazdy odsłaniają swoje wnętrze :).Zobaczycie też pojazdy mniej lub bardziej niecodzienne.Jeśli dobrze pamiętam, to pojazd Pana Samochodzika :).

Jak widzicie, na niewielkiej przestrzeni zgromadzono samochody osobowe, motocykle, autobusy, wagony tramwajowe, pojazdy specjalne. Do niektórych można było wejść i poczuć się jak pasażer, pooddychać powietrzem wypełnionym zapachem charakterystycznym dla starych pojazdów. W drugiej sali natomiast przygotowano gratkę dla rowerzystów. Rowery starsze i nowsze z ich charakterystycznymi rozwiązaniami technicznymi czekają w grupach i osobno, doskonale opisane i przedstawione.

Organizatorzy wystawy zadbali o ciekawy wystrój. Poniżej przykłady siedzisk.

Jeśli chcecie przyjrzeć się wystawie dokładniej, wybierzcie się tam przy okazji wizyty w Szczecinie. W budynku znajduje się kawiarnia, gdzie zjecie deser i naleśniki, a w pobliżu możecie wybrać się na spacer do parku. Znajdzie się tu również i trochę ładnej architektury.

Dodaj komentarz