Twój 1% jest ważny

IMG_4796Co roku wiele osób rozlicza się z fiskusem w ostatniej chwili, i ja też. Właśnie przymierzam się to wypełnienia PIT-a i przeglądam fundacje, których działalność z różnych powodów jest mi bliska. Chcę i Was zachęcić, abyście pamiętali, że 1% Waszego podatku może trafić do konkretnej osoby albo na konkretny cel, który jest Wam bliski. Może się wydawać, że ten 1% to niewiele, jednak kiedy zbierze się wszystkie wpłaty, okaże się, że wystarczy na coś ważnego.

Jest kilka fundacji, których działalność obserwuję, czasem wspieram w różny sposób i którym przyda się każda wpłata. Co roku jednej z nich przekazuję 1%. Wielu z Was może ma już organizację, której pomaga, jeśli jednak nie wiecie komu oddać część swojego podatku, to może taka lista Wam się przyda. Kolejność przypadkowa:

MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT – VIVA – WARSZAWA – KRS 0000135274
cel szczegółowy: PKDT
Chodzi dokładnie o Pomorski Koci Dom Tymczasowy. ,Możecie ich obserwować również na facebooku. Zajmują się sterylizacją, dokarmianiem i leczeniem kotów wolnożyjących oraz poszukiwaniem domów dla kotów, które tego wymagają.

FUNDACJA „KOTIKOWO” – KRS 0000391932
Fundacja zajmuje się ogólnie poprawą bytu zwierząt, głównie kotów – dokarmiają, sterylizują, leczą, przygotowują do adopcji. Strona i facebook.

FUNDACJA KOTangens – KRS 0000454435
Piszą o sobie: „1% Waszego podatku pomoże leczyć i karmić, czyli ratować koty, które trafiają do naszych domów tymczasowych”. Strona i facebook.

POMORSKI OŚRODEK REHABILITACJI DZIKICH ZWIERZĄT OSTOJA – KRS 0000542236
Ośrodek zajmuje się ratowaniem zwierząt. Piszą o sobie: „Naszym celem jest niesienie pomocy dzikim ptakom i drobnym ssakom, które znalezione przez człowieka znajdują się w stanie uniemożliwiającym im bezpieczne życie na wolności.” Strona i facebook.

FUNDACJA ALBATROS – BUKWAŁD – KRS 0000263522
Dzikie zwierzęta nie mają u nas łatwo. Wpłacając pomożecie dzikim ptakom. Strona i facebook.

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” MAZOWIECKIE M.ST. WARSZAWA M.ST. WARSZAWA WARSZAWA – KRS 0000037904
cel szczegółowy: 20374 Bulczak Krzysztof
Krzyś wkłada wiele wysiłku w to, żeby być sprawnym i samodzielnym. Wiele już osiągnął, a osiągnie jeszcze więcej. Strona, facebook.

AVALON – BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM – KRS 0000270809
cel szczegółowy: Gorczyńska, 2763
Dagmara choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną, zespół Ehlersa-Danlosa, typ 6A, więcej przeczytacie w jej wydarzeniu i na blogu Dagmary.

FUNDACJA WWF POLSKA – WARSZAWA – KRS 0000160673
Strona i facebook. Przedstawiać nie trzeba, każdy na pewno słyszał o ich akcjach, są bardzo medialne.

Na stronie pozytek.gov.pl znajdziecie wiele innych organizacji. Myślę, że każdy jest w stanie wybrać z tej listy fundację, z której działalnością w jakiś sposób może się identyfikować, a więc – do PIT-ów!

Dodaj komentarz