Wielka Orkiestra Pocztówkowej Pomocy dla WOŚP

WOPP
WOPP-WOŚP

Poprzednia akcja

W ubiegłym roku, właśnie w okolicy świąt, ruszyła akcja pod nazwą Wielka Orkiestra Pocztówkowej Pomocy, która miała wesprzeć WOŚP. Pomysł cieszył się ogromnym powodzeniem:

„Dzięki łącznie 130 postcrosserom – bez Waszego fantastycznego zaangażowania pomysł zostałby tylko i wyłącznie niezrealizowanym pomysłem – udało się zebrać i wystawić na licytację 156 pocztówek, które osiągnęły w licytacji zawrotną cenę 999 zł.” 

„Nasza aukcja była wspominana w wielu miejscach, m.in. na liście promowanych aukcji w serwisie aukcyjnym oraz na stronie głównej i profilu FB WOŚP, dzięki czemu zaliczyła ona ponad 5000 odsłon. Zwycięzca aukcji – Yojek – okazał się przemiłym człowiekiem, który niejednokrotnie stawał wręcz na głowie, by mimo trudności móc nam dostarczyć potwierdzenia odbioru pocztówek, mimo że tak naprawdę nie miał nawet takiego obowiązku. Zacytuję tutaj jego słowa, które padły w naszej korespondencji mailowej: „Zdecydowanie jestem bardzo zadowolony, bo akcja przeszła moje najśmielsze oczekiwania (…) i tak dostałem dużo więcej niż spodziewałem się dostać (i niekoniecznie o liczbę kartek chodzi)”. Te jego słowa oraz fakt, że udało nam się wesprzeć WOŚP, są chyba wystarczające, by rozpocząć właśnie w tym momencie kolejną edycję naszej akcji.”

Po takim sukcesie, w tym roku cała akcja zostanie powtórzona.

Zasady WOPP (cytuję wpis na forum postcrossingowym rozpoczynający akcję):

„Zasady są bardzo proste i dokładnie takie same, jak w poprzedniej edycji. Wystawiamy na Aukcjach WOŚP aukcję, której przedmiotem jest otrzymanie wypisanych i oznaczkowanych pocztówek od postcrosserów z całej Polski. Całkowity dochód z aukcji zostanie oczywiście przekazany do WOŚP.

W tym temacie przez cały czas zbierane są zapisy osób chętnych do wysłania pocztówki. Jeśli deklarujesz się wysłać kartkę, po prostu napisz posta w tym temacie i czekaj na dalsze wiadomości. Link do tego tematu zostanie umieszczony w aukcji, tak aby licytujący na bieżąco mogli sobie sprawdzać, ilu kartek mogą się spodziewać.

Po zakończeniu licytacji i otrzymaniu informacji o wpłacie adres zwycięzcy zostanie przekazany do wszystkich uczestników akcji. Zadaniem każdego uczestnika będzie w tym momencie wysłanie w ciągu 14 dni kalendarzowych do zwycięzcy wybranej przez siebie pocztówki oraz poinformowanie o fakcie wysyłki w tym wątku. Na pocztówce należy obowiązkowo podać nazwę akcji („Wielka Orkiestra Pocztówkowej Pomocy”) oraz swoje ID, które zostanie przydzielone po zapisaniu na listę uczestników. Zwycięzca aukcji, jeśli oczywiście będzie chciał – nie jest to punkt dla niego obowiązkowy, będzie mógł wysyłać do mnie informację o ID pocztówek, które otrzymał, co zostanie odnotowane na znajdującej się poniżej liście uczestników.

Oficjalna strona akcji na FB – lajkujcie, przekażcie informację o niej swoim znajomym, śledźcie wydarzenia!

Konkrety

Zachęcam wszystkich do wsparcia aukcji. Można to zrobić na trzy sposoby:

  • zadeklarować wysłanie kartki do osoby, która wygra aukcję (apeluję o to, aby to zobowiązanie potraktować poważnie ze względu na cel), zapisy są zbierane na forum poscrossingowym
  • rozpropagować akcję gdzie się da
  • wziąć udział w licytacji na aukcjach WOŚP w serwisie aukcyjnym.

Każda pomoc jest na wagę złota, im jest nas więcej, tym więcej możemy :).

Dodaj komentarz