Yamato – bębniarze z Japonii

YAMATO (plakat)
YAMATO (plakat)

Grupa bębniarzy YAMATO z Japonii wybrała sobie Teatr Muzyczny w Gdyni jako jeden z etapów turne. Grają na tradycyjnych japońskich bębnach – taiko – wykonanych z drewna i skóry.

W pierwszej części przedstawienia artyści (i artystki, bo w zespole są również panie) ubrani byli w tradycyjne stroje bębniarzy japońskich. Poruszali się z wdziękiem tancerzy i wojowników, a ich gra i choreografia przypominały czasem walkę na miecze. Pod koniec zaczęli przemycać elementy humorystyczne.

W drugiej części wystąpili w strojach młodzieżowych, co pozwoliło na więcej luzu i humoru. Pojedynki na bębny, zabawa z publicznością, powiedzieli nawet kilka słów  po polsku.Oprócz popisów bębniarskich część występu przygotowano z użyciem chappa – miniaturowych talerzy. Był to wirtuozerski popis wykonany lekko i z humorem. Wszystko to publiczność doceniła – sala aż huczała od braw.

Artyści zademonstrowali niesamowitą sprawność, doskonałą synchronizację, przekazali mnóstwo energii i optymizmu. Drgania membran przenosiły się na publiczność. Zachęcam do obejrzenia filmu promocyjnego, może uda Wam się poczuć namiastkę tej energii.

 

Jeden komentarz do “Yamato – bębniarze z Japonii

Dodaj komentarz